Anhydritové podlahy pro různé druhy budov

samonivelační potěr

Lité podlahy dokonale nahradily klasické betonové podlahy. V současnosti se běžně používají do komerčních budov, do firem, ale také rodinných domů, dřevostaveb a bytů. 

Podlahy s hladkými plochami

Rozhodně záleží na kvalitě podlahy, aby vám vydržela mnoho let bez rozsáhlejších oprav. Nejprve si dobře promyslete, jaké budou vaše požadavky na zátěž jednotlivých ploch.  Takto se lépe ujasní podmínky pro samotnou realizaci. Lité podlahy si získají vaši přízeň praktičností a moderním vzhledem. V případě, že nezapomenete na vynikající izolaci podlahy, očekávejte delší životnost. Dále snížíte hladinu hluku a náklady na vytápění. Anhydritové podlahy vznikají ze směsi na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Certifikovaná receptura pomáhá k dosažení bezvadného výsledku pokládky. Můžete se spolehnout, že směs tvoří pouze nejkvalitnější a praxí ověřené suroviny. Po nalití na povrch se vytvoří dokonale rovná a hladká plocha. 

Přednosti a využití litých podlah

Obchodní centra, nemocnice, školy a různé administrativní či obytné budovy se stále více zajímají o lité podlahy, protože na rovnou plochu pod poslední nášlapnou vrstvou se mohou položit nejrůznější druhy podlahových krytin, například dlažba, koberec a linoleum. Samonivelační potěr je příčinou rovného a hladkého povrchu, ve kterém nevznikají dilatační spáry. K výhodám patří, že nejde o žádnou fyzicky náročnou činnost, vše je provedeno jednoduše a svižně. V rodinném domku realizace podlahy nepotrvá déle než jeden den. Již druhý den se můžete po podlaze libovolně pohybovat. V případě zatížení je potřeba počkat čtyři až pět dní, po této době můžete pokračovat s nastěhováním veškerého zařízení a vybavení. Po pokládce se nemusíte věnovat dlouhému úklidu prachu a jiných nečistot – není to potřeba. Lité podlahy se nedoporučují do místností s předpokládaným nárůstem vlhkosti.