Alima Pure – příběh silné ženy s čistými úmysly

Alima Pure

Alima Pure odráží ve svém názvu svoje hodnoty. Slovo “pure” by se totiž dalo přeložit jako “čistý” nebo “čistá”, což se na tuto značku vztahuje v opravdu mnoha směrech. Jedná se totiž o výrobce přírodní dekorativní kosmetiky, která neobsahuje žádné toxické látky, a která je vyráběna v souladou s principy udržitelnosti životního prostředí.

Alima Pure byla založena v roce 2004 v americkém Portlandu Kate O“Brian, která do té doby byla v tomto oboru absolutní amatérkou. Procházela tehdy složitým životním obdobím;i v krátké době jí po sobě zemřely matka a teta na karcinom prsu. Své trable Kate řešila po svém a rozhodla se ze smutku vymanit pomocí své záliby – výrobou přírodní kosmetiky. Její dcera v té době pomalu dospívala a začínala používat krémy i líčidla. Kate chtěla, aby měla k dispozici výrobky té nejlepší kvality; bez chemie a na přírodní bázi. Dceřino zdraví nemělo být ohrožováno zbytečnou chemií.

A se svou kosmetikou u své dcery pochodila . Její přípravky si oblíbila i řada dalších lidí, kteří měli možnost si je vyzkoušet. Kate O“Brian se kvůli své nové vášni nakonec rozhodla opustit zaměstnání učitelky v mateřské škole a výrobě dekorativní kosmetiky na přírodní bázi se začala věnovat naplno. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a prodeje velmi rychle rostly.Její kosmetické kreace se dostaly obchodů a slavily úspěch nejen v Oregonu, ale i dalších zemích USA a posléze i mimo kontinent.

Proč se produkty hned od začátku těšily tak velké oblibě?

Alima Pure nabízí kvalitu bez kompromisů. Každé z líčidel je přitom maximálně účinné a skládá se z minima složek. Jakkoliv to zní nemožně, opravdu to jde! Ať jde o make-up bázi, rozjasňující pudr či oční stíny, je až překvapivé, jak lehce se nosí. Váš obličej o nich nebude ani vědět. Make-up od Alima Pure mu přitom dodá dokonalé výsledky a bude perfektně držet po celý den.

Složení Alima Pure

Žádný výrobek značky v žádném případě nesmí obsahovat žádnou škodlivou chemii. V tomto směru Alima Pure zastává názor, že méně je více. Vyrábí především minerální make-up, do nějž používá minimum ingrediencí bez:

Všechny složky pochází z oblastí s neporušenou přírodou. Obaly jsou recyklovatelné a vyrobené z recyklovaných materiálů. Některé produkty jsou znovuplnitelné. To znamená, že po spotřebování oblíbeného líčidla dokoupíte novou náplň a do původní krabičky ho nasadíte pomocí magnetu. Všechny složky i jednotlivé výrobní šarže jsou neustále a detailně kontrolovány.

Jak se Alima Pure stará o životní prostředí?

V Alima Pure jsou přesvědčeni, že odpovědnost za uchování naší země by měl vzít do rukou absolutně každý. Už od prvního roku své existence společnost věnuje dobrovolně 1% celkového obratu ekologickým organizacím, jež naplňují šest základních principů péče o životní prostředí. Zaměřují se na:

  • klima,
  • jídlo,
  • půdu,
  • znečištěné ovzduší,
  • vodu,
  • zvířata a rostlinstvo.

B Corporation

Jako první společnost zabývající se výrobou barevné kosmetiky se rovněž stala součástí tzv. B Corporation (nebo také B Corp a B Lab). B Corporation je pro kosmetiku totéž, co například certifikace Fair Trade pro kávu. Tato celosvětová nezisková organizace uděluje různým subjektům body za jejich environmentální a sociální a transparentní chování. Členem se pak stane jen ten, kdo dosáhne určitého počtu bodů. Dříve byla Alima Pure součástí B Corpu jako jeden z mála výrobců, Dnes do ní patří více než 2100 členů po celém světě. A to je dobře.

Co vy? Zajímáte se při nákupech, jak ekologické jsou jednotlivé výrobky? Napište nám.

Sdílet článek