Aby záda prvňáků nebolela

penál

Letošní prvňáci si svůj nástup do školy mohli vyzkoušet hned dvakrát. Pro rodiče to však znamenalo mnohem větší zátěž a také zpožděná pro zjištění věcí, které nefungují nebo nesedí. Drobnosti počkat mohou, ale nevyhovující školní tašku je potřeba řešit rychle.

Na nástup do školy se prvňáci většinou moc těší a hry na školu se stanou běžnou součástí dne. Radost jim udělá cokoli, co budou potřebovat právě ve škole, ať už je to penál, nové pastelky nebo vak na přezůvky. A samozřejmě dárkem největším je školní taška, kterou nechtějí ze zad sundat a kdyby mohli, nosí ji i do postele. Pokud ale při prvotním výběru dáme přednost barevným obrázkům milovaných hrdinů z pohádek nebo nás zajímá jen cena, může nás za pár týdnů čekat nepříjemné překvapení. Školní batoh pro prvňáčky by totiž měl splňovat určitá kritéria, která zajistí, že bude dobře sedět na zádech a jeho nošení bude příjemné. Když budeme hledat batoh nový, který nebude zádům a správnému držení těla škodit, měli bychom si především pohlídat:

· pevná záda, tvarovaná pro pohodlné nošení a s dobrým odvětráváním,

· nastavitelné, polstrované, ergonomicky tvarované a dostatečně široké ramenní popruhy, pomáhají k přilnutí batohu k zádům a komfortu při nošení,

· šiřka navržená tak, aby nebránila pohybu rukou při chůzi či běhu,

· bederní pás, který odlehčuje až o 50 % zátěže,

· odolný materiál, aby zvládl dětské zacházení i změny počasí,

· reflexní prvky pro bezpečný pohyb školáků.

Pokud batoh do školy všechna tato kritéria splňuje, můžeme vybírat dál podle vzhledu nebo dalších požadavků. Už děti ve věku šesti let mají problémy se správným držením těla, a pokud nosí těžkou a nevyhovující tašku, můžou se brzy dostavit i zdravotní komplikace. Kvalitní taška do školy je tak základem pro rovná a zdravá záda bez bolesti.

Sdílet článek