8 tipů na využití magnetické bílé tabule

Přiznáváme, že magnetická tabule v dnešním digitálním světě nemusí vypadat extra zajímavě, ale ve skutečnosti má mnoho využití. Pokud vám nějaká leží doma, nebo ji plánujete zakoupit, sledujte, k čemu všemu se dá využít.

Děti ve škole už pomalu přestávají znát křídy, na magnetické tabule se totiž píše fixou. Jsou tak nějak modernější. Snadněji se smažou a na fixu nikdo alergii nemá. Velké využití však tabule mají také v kanceláři.

  1. Úkolníček. Samozřejmě na to existují aplikace, ale na velké tabuli seznam úkolů rozhodně nepřehlédnete. Navíc nebudete jediní, kdo ho uvidí, a to si piště, že vám to nedá úkoly nesplnit.
  2. Připomínky. Většina bílých tabulí, na které lze psát fixou, je magnetických. Hezkou magnetkou s úsměvem na ni tedy připevníte faxy, nezaplacené faktury, stvrzenky a další věci, které odkládáte, ale zároveň je chcete mít na očích. Aspoň se vám nebudou válet na stole.
  3. Zprávovník. Ne každý holduje moderním technologiím a prostý vzkaz na tabuli často splní úkol lépe než smska nebo zpráva na Facebooku. Pokud se doma málo potkáváte, je to dobrý způsob, jak si dát vědět o tom, co se děje, kam jdete a kdy se vrátíte.
  4. Nákupní seznam. V rožku tabule si můžete vyhradit místo a postupně tam připisovat, co je třeba dokoupit. Když se vrátíte z obchodu, položky smažete.
  5. Kalendář. Sice nebude tak propracovaný jako aplikace ve vašem mobilu, ale aspoň k němu budou mít přístup všichni členové rodiny či zaměstnanci.
  6. Brainstorming. Co si budeme povídat, pro designéry, programátory a spoustu jiných povolání je to dobrý způsob, jak si uspořádat myšlenky. Vzhledem k tomu, že to jde rychle načmárat a ještě rychleji smazat, neplýtváte papírem.
  7. Inspirace. Jestli k práci potřebujete popíchnutí, napište si na tabuli nějaký motivační citát (třeba: „Přestaň už zírat na tu tabuli a koukej pracovat!“) nebo připnout fotografie hezkých zážitků.
  8. Telefonní seznam. Podobně jako na nástěnku na tabuli můžete zapsat důležitá čísla.

Koneckonců je možné jednu tabuli využít na všechny výše popsané úkony. Jen se podívejte do e-shopu www.protisk-shop.cz a vyberte si tu největší. Velikost 120 x 180 cm by vám měla stačit, lze ji pověsit na stěnu i postavit.

Sdílet článek