5 způsobů, jak využít garáž v domě

garážová vrata

Garáž je samozřejmě místo, kde má parkovat auto, v současné době ji však můžete využít i k dalším činnostem. Inspirujte se dalšími způsoby, jak získat i v menším domě prostor navíc. Využijte garáž nejen k parkování svého čtyřkolového miláčka, ale také ke svým koníčkům.

1) Uskladnění potravin

Nemáte-li v domě samostatnou spíž ani sklep, budete potřebovat místo, kde uskladnit potraviny. Pokud nemáte auto, tak je garáž ideálním místem, kde nechat veškeré suroviny k vaření. Nechte je zde uložené do té doby, než si auto pořídíte. Výfukové plyny nejsou pro potraviny dobré. Posléze přemýšlejte nad možností, jak získat víc prostoru v domě, ideálně přímo v kuchyni. Garáž se však do té doby hodí i pro uskladnění zavařenin, brambor, případně dalšího ovoce nebo zeleniny, které dlouho nevydrží v teplém domě.

2) Sklad pro e-shop

Mnozí využívají garáž i pro sklad prodávaného zboží. Máte-li vlastní e-shop a doma nemáte místo, určitě oceníte police nebo skříně a regály, umístěné v garáži. V některých případech si mohou zákazníci přijít pro zboží osobně a není tak problém jim jej v tomto vašem skladu ukázat. Velkou výhodou jsou sekční garážová vrata, která jednoduše otevřete a nemusíte vcházet do domu hlavním vchodem a narušovat tak soukromí vaší rodiny.

3) Dílna v domě

Součástí garáže, i když v ní parkujete auto, může být dílna. V případě, že nemáte sklep ani jinou možnost, kde mít nářadí, případně dělat jednoduché opravy, tak garáž opravdu využijete. Umístěte do ní ponk, ten však nedávejte hned za garážová vrata, ale snažte se jej situovat dál od dveří. V garáži můžete pracovat i v létě, stačí nechat otevřená vrata a případně využít i prostor před domem. I s malým prostorem v domě si takto snadno poradíte.

4) Domácí posilovna

Nevyužívaná garáž je skvělým místem pro domácí posilovnu. Neparkujete-li zde auto, nechte dát na betonovou podlahu zátěžové koberce, přidejte cvičební stroje a klidně pozvěte své kamarády. Užijte si příjemný čas strávený s přáteli a ušetřete čas tím, že nemusíte nikam dojíždět a platit permanentky na cvičení.

5) Místo pro koníčky

Kdo by neslyšel o kapelách, které začínaly právě v garáži? Pokud máte rolovací garážová vrata, ušetříte spoustu prostoru a do garáže se vám vlezou bubny, veškeré bedny a další hudební vybavení. V tomto případě však svou garáž dobře zabezpečte, protože hudební nástroje jsou nejen drahé, ale mají i nevyčíslitelnou cenu, například kvůli dědictví nebo dosavadním zážitkům.

Sdílet článek