5 věcí, které by neměly chybět městském mobiliáři?

městský mobiliář

Veřejná prostranství je dobré využít co možná nejlépe. Víte, co by u vás nemělo chybět? Podívejte se na základní prvky vybavení, které vašim občanům pomohou si vaši obec skutečně zamilovat. 

Lavičky a stoly

Víme to všichni – jsme tvorové společenští. Zatímco někdo si jen tak rád sedne na lavičku v parku a pozoruje přírodu, jiný si na té stejné lavičce najde nové přátele. Dopřejte také vašim občanům prožívat nové životní příběhy a krásná zastavení. Parkové lavičky a stoly jsou základem veřejného prostoru. 

Pivní sety

Pro setkání přátel v parku, nebo jen tak pro příjemné chvíle slouží pivní sety, tedy set lavičky a stolu. Tyto prvky jsou ve veřejném prostou stmelovací prvek, který umožní rodinám i přátelům, aby si užili krásné slunečné dny ve vaší obci. 

Venkovní květináče

Že vaší obci něco chybí? No ano, přeci nesmíte zapomenout na krásu přírody. Zatímco během sezóny můžete venkovní květináče osázet kytkami a rostlinami, na podzim je ozdobte dekoracemi a v zimě vánoční výzdobou. Kdo by nechtěl bydlet v místě, které myslí také na estetický dojem z veřejného prostoru? 

Street workout

Přejete si, aby se vaši občané mohli věnovat aktivně svému zdraví? Dopřejte jim na vhodném veřejném místě street workout hřiště. Bude přístupno po celý rok a v každou denní dobu, začnou se zde setkávat lidé z mnoha generací. Skvělé, nemyslíte? 

Stojany a přístřešky na kola

Chybí ve vaší obci stojany na kola? Je třeba pamatovat na to, že trend cyklistiky stále narůstá. Lidé uvítají, když se postaráte o to, aby si mohli pohodlně odložit kola na veřejném prostranství. Jestliže je zastřešíte, máte navíc jistotu, že budou chráněna před nepřízní počasí. 

Jak je na tom vaše obec? Disponujete dostatkem výše vyjmenovaných věcí, nebo ve vašem městském mobiliáři některé z těchto prvků nejsou zastoupeny tak, jak by si občané i vy přáli?

Sdílet článek