5 tipů, jak si udržet vysněnou váhu?

běžecký pás

Konečně se vám podařilo zhubnout a vaše úsilí tak bylo úspěšné? Udržte si svou vysněnou váhu a nepolevujte ani při první známce úspěchu. Víte, jak se v kondici udržet a podpořit své snažení tak, aby se vaše vysoká váha nevrátila?

1) Jezte nadále zdravě

Podařilo se vám zhubnout pomocí cvičení a jídelníčku? V tom případě jste jedli správně, vyváženě a pestrou stravu. Nemusíte hned po zhubnutí s tímto jídlem přestat. Klidně si ho jen mírně upravte. Pokud jste nejedli pečivo nebo přílohy, jednou za čas si je do svého pravidelného režimu přidejte. Nebojte se na návštěvě nebo výjimečně ochutnat i dezert, sklenku vína, případně nezdravé jídlo, které vám připraví babička nebo rodiče. Nemusíte se omezovat navždy, stačí zachovat zdravé a chutné stravování, s občasným odlehčením nebo detoxem.

2) Pravidelně cvičte

Kromě stravy je důležité i pravidelné cvičení. Pokud vás dovedlo k úspěšnému zhubnutí cvičení, určitě cítíte, že jen tak přestat nechcete. Zaměřit se můžete na silový trénink a nadále posilovat své tělo. Ideální je také chůze na běžeckém páse, případně jízda na rotopedu, která vám pomůže udržet vysněnou váhu. Cvičení, které je spíš pro kondici než hubnutí, praktikujte dvakrát až třikrát týdně, podle svých časových možností.

3) Užijte si čas ve wellness

Odměňte se příjemným časem stráveným ve wellness. Za vaše snažení a úspěchy si odměnu zasloužíte. Navíc zjistíte, že vaše tělo má po sauně, vířivce nebo masáží mnohem víc energie. Dopřejte si chvilku jen pro sebe a nechte se rozmazlovat alespoň jednou až dvakrát měsíčně. Budete spokojenější fyzicky, ale také psychicky.

Sdílet článek