5 návyků, které vám pomohou dobít baterky a zregenerovat síly i imunitu

Každodenní zápřah je větší, než si mnoho z nás dokázalo před několika lety představit. Mnohdy jsme vyčerpaní a pod stresem. V důsledku toho se nám snižuje imunita, ale také mizí dobrá nálada a psychická odolnost. Je potřeba začít jednat. Co s tím? 

Malý kousek nebe 

Mít maličký kousek nebe jen pro sebe. Mít jednou týdně možnost dočerpat síly a nabrat novou chuť do života. Wellness pobyty v Praze, nebo třeba masáže v Ostravě vám připomenou, že je dobré si jen tak odpočinout a nedělat nic. Když se člověk cítí odpočinutý, jde to vidět i na jeho výkonu a životní spokojenosti. Masáže jsou důležité i pro náš imunitní systém. 

Hlídejte si vitamín C

Vitamín C je významný antioxidant a jeho nízká hladina nesvědčí nic dobrého. Pravidelným dodáváním vitamínu C do těla si upevníte imunitu, ale také získáte cenný antioxidant pro svůj organismus. Bude vás ochraňovat před působením volných radikálů a předcházet tak mnoha onemocněním. 

Odpočíváte vědomě? 

Meditace je způsob, jak během čtvrt hodinky nabrat sílu, kterou potřebujete pro úspěšné zvládnutí běžného dne. Podle výzkumů je meditace přínosem nejen pro naši psychickou pohodu, ale také pro imunitu, snížení tlaku, regulace srdeční činnosti a předcházení depresím. 

Ranní rutina pomůže se zažíváním

Ráno bychom si měli ideálně dát deci čerstvé mrkvové šťávy s kapkou oleje z ostropestřce mariánského. Pokud ale nestíháte a přejete si rozhýbat zažívání i imunitu, dejte si sklenici teplé vody s trochou citronové šťávy. 

Ven, ven, ven

Pobyt v přírodě vydá za tisíc pilulek. Denně se půl hodiny procházejte venku, a to za každého počasí. Vhodně se oblečte a pozorujte přirozené proměny přírody. Budete se ihned cítit lépe! Procházky vám upevní imunitu i víru v to, že je svět stále v pořádku. 

Dobijte sílu i životní radost a každý den udělejte něco pro sebe, nejen pro druhé.