5 důvodů, proč pít denně kávu

zrnková káva

Většina z nás patří mezi lidi, kteří si bez kávy nedovedou představit den. Ideální je káva hned po ránu, která dodá energii do celého dne. Patříte mezi odpůrce kávy nebo si tuto lahodnou pochoutku nenecháte ujít? Podívejte se s námi, proč pít kávu denně.

1) Káva na hubnutí

Chcete se zbavit přebytečných kilogramů, které jsou nepříjemným pozůstatkem ještě z Vánoc? Nebo chcete zhubnout třeba jen 5 kg do šatů? Začněte denně pít kávu. Vyberte si zrnkovou kávu, která má silné aroma, bohatou chuť a každé ráno se těšte na svůj malý rituál. Vychutnejte si kávu v klidu a pomalu ji upíjejte. Káva v sobě obsahuje kofein, díky kterému budete mnohem výkonnější a navíc nebudete mít chuť na sladké.

2) Zdravotní benefity

Pokud vás trápí nízký tlak, je pro vás káva vhodným nápojem. Pití kávy totiž mírně zvyšuje tlak a vy se tak vyhnete lékům, případně z nízkého tlaku plynoucím pocitům na omdlení. Káva má mnoho léčivých účinků. Výzkumy dokonce potvrdily, že pravidelné popíjení kávy pomáhá proti Alzheimerově chorobě. Zkuste tedy alespoň ráno vyměnit sypaný čaj za kávu.

3) Psychická vzpruha

Možná tomu nebudete věřit, ale káva vám dokáže zlepšit náladu. Zastavte se i v náročném dni a vychutnejte si svůj šálek kávy. Dopřejte si chvilku klidu, odpočívejte, klidně si dejte nohy nahoru, pokud vám to například váš homeoffice dovolí. Uvidíte, že za pár minut po vypití kávy se budete cítit jako znovuzrození.

4) Chuť a aroma

Milovníci kávy vám potvrdí, že tento nápoj láká svou chutí i vůní. Mnoho z nich si domů pořídí profesionální kávovar, aby si kávu mohli vychutnat kdykoliv budou chtít. Při otázce, jaká vůně patří mezi nejoblíbenější pak, hned za vůní čerstvě upečeného chleba, byla právě zmíněná káva.

5) Káva jako rituál

Kromě nutnosti dát si ráno kávu, abyste mohli vůbec fungovat a jít do práce, je pro někoho káva stejně důležitým rituálem jako popíjení zeleného Matcha čaje. Už samotná příprava kávy je tak procesem, který navodí tu správnou atmosféru. Nezapomeňte si jednou za čas dopřát ke kávě i něco sladkého. Uvidíte, že tento rituál budete chtít opakovat.

Sdílet článek