4 zvláštní věci, které kočky dělají

bylinky pro kočky

Když s vámi kočka žije již nějakou dobu, dostanete pocit, že jí zcela dokonale rozumíte. Neexistuje však chovatel, který by občas nezakroutil hlavou nad (pro něj nelogickými) kočičími projevy. Jak si jejich chování vyložit?

1. Posedlost krabicemi

Koupili jste svému mazlíčkovi zbrusu nové škrabadlo, kočičí pelíšek či jiný kočičí nábytek. Dáte si práci se seskládáním a pyšně kočce ukazujete její nové místo. A ona si přesto raději vybere lepenkovou krabici. Proč kočky tak milují krabice? Je to zejména proto, že v uzavřených prostorech se kočka cítí nejbezpečněji. A krabice je takový malý bunkr. Je chráněná ze všech stran a zároveň má přehled o celé místnosti.

2. Zběsilé přešlapování

Gauč, polštář, měkká deka nebo vaše noha – kočičí hnětení je velmi častým jevem. Za tímto chováním se může skrývat zvyk z kotěcího období, kdy kotě tímto způsobem masíruje matčiny mléčné žlázy, aby se mohlo nakrmit. Existuje však i teorie, která tvrdí, že si tak kočka vytváří co nejvíce pohodlné místo na odpočinek.

3. Okusování plastů a konzumování kytek

Když se kočka snaží sníst něco, co k jídlu není, důvod je většinou prostý – nudí se a vyžaduje pozornost. Zkuste se jí více věnovat, vytáhněte hračky pro kočku a zabavte ji. Pokud však konzumace nejedlých částí vaší domácnosti pokračuje, kočka může trpět psychickými problémy. Je to stejné, jako když si lidé koušou nehty. V tomto případě navštivte veterináře a nechte si poradit. Pomoci mohou i bylinky pro kočky, Bachovy esence či feromonové spreje.

4. Notebook jako pelíšek

Notebooky jsou skvělým místem, kam se uvelebit, ze dvou prostých důvodů. Tím prvním je ten, že laptop hřeje, což je kočkám velmi příjemné. A tím druhým je to, že u něj trávíte mnoho času, zatímco byste se měli věnovat jí. Kočičí logika je jednoduchá – pokud si lehne na místo, kde trávíte čas, nebo na věc, kterou často používáte, je středobodem vaší pozornosti ona!