3D tisk už není nedostupný. Můžete si jej vyzkoušet i vy!

Termín 3D tisk se už dostává do povědomí veřejnosti a mnozí z nás ho chtějí vyzkoušet. Pořízení kvalitní 3D tiskárny je ale stále hodně nákladná záležitost. Jde to naštěstí i jinak, než utrácet desetitisíce, když ani nevíme, zda bychom tuto metodu vlastně naplno zužitkovali. Využijte služeb prvního centra 3D tisku v České republice a zažijte, co tato technologie umí, na vlastní kůži.

Lákavou možností je 3D skenování

3D tiskáren je celá řada, fungují na různých principech a technologiích. Oblíbené jsou stále více i 3D skenery. Ty dokážou naskenovat objekt nebo živou bytost s vysokou přesností, včetně struktury a barev. K čemu 3D skenování slouží? Například k tvorbě duplikátů a součástek podle vzoru, ke zkoumání vlastností různých objektů a k jejich archivaci. Není problém vytvořit scan člověka, auta nebo třeba sochy. 3D skenery využívají vědci, technici, lékaři, archeologové nebo tvůrci PC her a filmů.

Využijte služeb centra 3D tisku

Potřebujete vytvořit prototyp, model nebo vytisknout nějaké součástky? Láká vás vidět 3D tiskárnu v akci? Pak není nic jednoduššího ne zajít do centra 3D tisku. Trojrozměrné skenování může probíhat jak v těchto prostorách, tak i někde v terénu, podle potřeby. Lákavou službou je 3D ateliér, díky kterému si odnesete váš portrét v inovativní podobě sošky, figurky, masky nebo busty.

Vyrobit lze téměř cokoliv

Pomocí 3D tiskárny lze vyrobit téměř cokoliv a možnosti se stále rozšiřují. Kvalitní tiskárny z centra 3D tisku nemají téměř žádná omezení a vytvoří, co je libo. Vyrobte kopii, zmenšeninu, součástku nebo předmět složitých tvarů. Nechte si poradit, jak lze 3D tiskárnu využít ve výrobním procesu. Zjednodušeně řečeno princip 3D tisku spočívá v postupném nanášení stavebního materiálu v tenkých vrstvách. Některé předměty, tvary a konstrukce nelze vytvořit jiným způsobem.

Sdílet článek