Fofrem do Anglie

Sice bych se tam možná rád vydal sám poznávat krásy Londýna, ale tentokrát jsem jen posílal balík dceři, která tam už nějakou dobu žije. Tušil jsem, že Českou poštou by to byl očistec, a tak jsem hledal jiné možnosti přepravení zásilky do zahraničí. Nakonec jsem vsadil na český přepravní systém Fofr a tady jsou moje zkušenosti. Poučte se, kdo se chystáte posílat něco za hranice naší republiky.

Mým prvním krokem bylo příkladné zabalení zásilky. Posílal jsem pár osobních věcí, které dcera doma používala a v Anglii jí chyběly. Vešly se do jedné krabice, kterou jsem na doporučení společnosti Fofr vycpal zmačkanými novinami. Na webu mají uvedených pár užitečných tipů, jak balík správně zabalit:

· volné místo v krabici vycpěte zmačkanými novinami, obalte věci bublinkovou fólií apod.

· věci nikdy nenechávejte volně stát

· z krabice strhněte všechny neplatné etikety

· když posíláte více balíků, svažte je tak, aby byl ten největší vespod, a zpevněte stretch fólií

· používejte nové a pevné krabice, které se snadno nezničí

Orientační cenu jsem znal dopředu

Následně jsem se zaregistroval na webu společnosti, protože mezinárodní přeprava zásilek je dostupná pouze registrovaným. Ve webové aplikaci jsem si zvolil, o co mám vlastně zájem, a přepravce si v domluvený den pro balík přijel. Zaplatil jsem hotově při odevzdávání balíku. Cenu jsem si dopředu orientačně spočítal. Na webu mají připravenou kalkulačku, do které zadáte místo odeslání a přijetí, výšku, délku, šířku, hmotnost a objem balíku a dozvíte se přibližnou částku.

Už při objednání přepravy jsem dostal vygenerované 10ti místné číslo sloužící pro sledování balíku. Přímo v systému Fofr jsem tedy sledoval, jak zásilka cestuje. Číslo jsem dal i dceři, která tím pádem měla lepší představu, kdy jí balík dorazí.

S klidem můžu říct, že s Fofrem budu do zahraničí posílat i příště. Potěšila mě hlavně jednoduchost systému. I když jsem ještě v životě nic do zahraničí neposílal, tohle vyšlo na jedničku.